Critical Thinking (Two Worlds Suite) to nowy 6-minutowy utwór instrumentalny, który duet Electric Youth wydał jako samodzielny singiel. Pozytywne zaskoczenie, a może efekt światowej pandemii? Nie ważne, takich brzmień nigdy za dużo! Dodatkowo Bronwyn i Austin postanowili 100% zysków ze sprzedaży Critical Thinking przeznaczyć na cele charytatywne. Co ważnie nie tylko w czasie premiery, ale już na zawsze. Beneficjentami będą między innymi takie organizacje non-profit jak: Innocence Project, My Brother’s Keeper czy Black Girls Code. Zajmują się one między innymi edukacją dzieci w Afryce oraz oczyszczeniem z zarzutów, za pomocą testów DNA, osób skazanych wyrokiem sądu za przestępstwa, których nie popełniły.

Prawdziwi bohaterowie

Styl i charakterystykę samego kawałka najlepiej opisuje słowo melancholijny. Za słownikiem języka polskiego PWN „Nastrój łagodnego smutku i głębokiej zadumy” co znając cel jego wydania nie powinno być zaskoczeniem. Nie znaczy to jednak, że nie usłyszymy w nim ulubionego i tak charakterystycznego brzmienia syntezatorów Garricka. Po nie od razu odsyłam do 2:53 🙂

Bądź bohaterem i zrób dobry uczynek. Dolar/euro czy 5 złotych nie powinno być problemem, a poczujesz się lepszym człowiekiem. Critical Thinking można zakupić na jednej z wielu muzycznych platform tutaj.

Na dyskografię zespołu składa się przebojowy Innerworld (2014) i nie mniej udany Memory Emotion (2019) jak również soundtrack do (niewydanego) filmu Breathing (2017) oraz Come True (2020)