Zostaw broń, weź cannoli -  w tych słowach zawarło się wszystko ponieważ to powieść nie o mafii a rodzinie wyznającej solidne wartości.

„Zostaw broń, weź cannoli” – w tych słowach wypowiedzianych przez Petera Clemenze zawarło się wszystko. Żona, dzieci, ojcowie, matki, rodziny, jedzenie i to do czego mężczyźni byli zdolni, by je zdobyć. Owszem chodziło o broń, ale bardziej o cannoli. O statuę, która stoi w oddali zwrócona plecami do sceny zbrodni. O kraj, który odwrócił się od tych ludzi i tylko Ojciec Chrzestny był w stanie zapewnić im sprawiedliwość, pracę i godność. Jednak przede wszystkim chodziło o rodzinę.

Ojciec Chrzestny to chyba najwybitniejszy film rodzinny w historii. Nie o mafii ale właśnie powieść o rodzinie wyznającej solidne wartości. Książka autorstwa Marka Seala – Zostaw broń, weź cannoli o kulisach jego powstania, to pozycja obowiązkowa dla każdego fana. Nie tylko samego filmu czy autora książki – Mario Puzo, ale fana szeroko pojętej popkultury z magią kina na jej czele.

Książka dostępna we wszystkich możliwych formatach na stronie wydawnictwa Albatros.