Against The Odds

Against The Odds to komiks w którym historia zespołu Blondie opowiedziana jest sprawną rysunkową kreską Amandy Conner i Jimmego Palmiottiego. Powieść została wydana w listopadzie 2022 roku. W czasach gdzie wszyscy uciekają w cyfrowy świat, Blondie wróciło do papieru. Kto jak nie oni – wbrew wszystkiemu?

Piosenki Blondie znam od wielu lat, biografię zespołu jak i samej Debbie Harry również. Pierwszy raz spotkałem się jednak z taką formą sztuki, żeby zespół muzyczny został bohaterem komiksowych historii. Muszę jednak przyznać, że taka obrazkowa powieść nadaje piosenkom 'kolejny raz’ nowego sensu i blondynowego blasku. Nie jest nudna i niepotrzebna. Czytając wplecione w rysunkowych bohaterów zabawne chmurki z dialogami, odkryłem ich kolejny raz na nowo. Nie tylko sam sam zespół, ale przede wszystkim piosenki. To kolejna po muzyce, wywiadach i recenzjach rzecz przez którą można jako fan lepiej się z nimi zapoznać. Krótkie – tylko 140 stron, aczkolwiek ciekawe doświadczenie dla każdego fana.

Sama rysunkowa powieść oddaje klimat Nowego Jorku, w czasie gdy zespół na początku swojej kariery walczył o rozgłos. Pokazuje moc i energię zawartą w utworach, które napędzały ich w dojściu do legendarnego statusu. Od muzyki punk rocka do najbardziej kojarzonych z nimi brzmień new wawe. Komiks łączy w sobie pomysłowe podejście do historii zespołu, przeplatane ładnymi i oryginalnymi interpretacjami dziesięciu piosenek z dyskografii. BlondieAgainst The Odds to piękne popkulturowe i interesujące wydanie.