Jestem fanem wyszukiwarek internetowych, jak Google czy Bing. Również dlatego, że to po części z odpowiedzialnymi za nie firmami związane mam swoje życie zawodowe. Na początku tego wieku, jeszcze przed erą zapomnianej Naszej Klasy, umierającego Facebooka i ciągle trzymającego się dobrze Instagrama, jedyną opcją pokazania się online, były własne strony internetowe. O ile wtedy ich tworzenie wymagało podstawowych umiejętności programowania, tak z biegiem czasu i CMS-om stało się to zdecydowanie łatwiejsze.

Własna strona internetowa brzmi i jest zdecydowanie lepszym medium niż własny profil na Facebooku. To ciągle wyróżnienie i nie ważne czy to strona prywatna, twoje firmy, nowego start-upu czy blog. To własny pomysły na jej wygląd, treść i brak wszędobylskich reklam. Miejsce i wirtualny pamiętnik w sieci, który ciągle będzie robić różnicę. Dlatego gdy potrafi się ją stworzyć, a potem ma się ochotę publikować własne treści, i mając wybór publikacji ich na cudzych lub w swoich mediach, to zdecydowana większość, podobnie jak i ja, wybierze swoje. Dlatego jest newwayfarer.

Social media nie są złe, po prostu nie są moje

Media społecznościowe są dobre do reklamy i szybkich interakcji. Zdecydowanie łatwiej wstawić link do swojego artykułu niż napisać post na kilkaset znaków na przykład na Facebooku. Na FB, który nigdy nie był dobrym miejscem na długie historie i opowiadania, czy też dobrej jakości zdjęcia. Wszystko dzieje się tam szybko i poza zwykłą reklamą, mało kto znajduje czas by zatrzymać się nad czymś dłuższa chwilę. Rządzi tam splendor, chwila, a i sam profil nigdy nie będzie należał do Ciebie.

Nawet jeśli zobaczysz u kogoś ciekawe zdjęcia, usłyszysz piosenkę która wpadnie Ci w ucho, albo będziesz szukał informacji o skokach bungee to prędzej czy później, trafisz do wyszukiwarki, a potem być może na tę stronę.

Ludzie z bogatym życiem realnym nie mają czasu na częste podglądanie życiorysów innych. Tym bardziej na szukanie informacji w mediach społecznościowych. Ponadto, nie wszyscy korzystają z Facebooka i nie każdy chce go odwiedzać, a wyszukiwarki znamy wszyscy.

Dlatego zamieniłem setki niewstawionych zdjęć i nienapisanych komentarzy na tę stronę. Gdy tylko mamy pomysły i czymkolwiek się interesujemy, bądźmy oryginalni i twórzmy indywidualnie 🙂