Arnold - jeden człowiek, trzy życia. Dokument Netflix.

Arnold kulturysta to super motywacja i ciągle piękna historia, nawet w obecnych czasach. Arnold aktor to kultowe role i kawał popkultury na której wychowały się całe pokolenia. Z kolei Arnold polityk to wprawdzie bardziej zielona, ale lewacka Kalifornia i brak wolności co akurat przy okazji pandemii wyszło. Mimo, że w wielu kwestiach nie podzielam jego poglądów, a i sam Schwarzenegger politycznie zachowywał się czasem jak chorągiewka, to ciężko go nie lubić. Jego historia ciągle jest inspiracją i to jaką!

Arnold Schwarzenegger to popkulturowa wizytówka

Plus dla tego dokumentu za ujęcia z Thal w Austrii i jego domu w którym obecnie jest muzeum. Byłem tam i podczas oglądania zauważyłem, że użyli jego oryginalnej scenografii do kilku scen z przeszłość. Tam też na początku serialu, Arnie jedzie na swoim rowerze i spotyka znajomych z dzieciństwa oraz wspomina najmłodsze lata. Chociażby scena gdy leży na łóżku i mówi o marzeniach – super! Również plus za wspomnienie o sterydach i słynnym romansie. Mój plus dlatego, że nikt nie jest doskonały ale wielu chciałoby w to wierzyć bądź ciągle chociażby w jego przypadku wierzy. Arnold jest mistrzem autoprezentacji a nauczył się już tego w czasach bycia kulturystą. Teraz jednak nie ma co kogo oszukiwać. Dużo mówi to, że dla produkcji nie wypowiedziała się jego była ale jednak wieloletnia żona Maria Shriver. Zamiast niej wyciągnęli z szuflady Barbare Baker. UWAGA! – dziewczynę Arnolda z początku lat 70. hehe 🙂

Chociaż o każdym z tych okresów (kulturysta, aktor, polityk) Arnold opowiadał już w tysiącach wywiadów dużo bardziej wyczerpująco, to ten trzyczęściowy dokument to ogólnie dobra robota. Nie dla największych fanów, którzy nie dowiedzą się z niego nic nowego, ale dla odbiorców popkultury już zdecydowanie tak! Jest jak streszczenie książkowej biografii „Pamięć Absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia” z 2012 roku, którą swoją drogą polecam. Arnold Schwarzenegger to naprawdę człowiek o którym można powiedzieć, że przeżył trzy życia i w każdym osiągnął swój wymarzony sukces. Bądź użyteczny i spełniaj marzenia! To myśl przewodnia nie tylko dokumentu ale i jego całego życiorysu.

To pierwszy post z serii krótka recenzja na temat filmów.