Współpraca

Tworzę modę na nowych podróżników! Ludzi którzy nie są wyłącznie konsumentami, ale świadomymi odkrywcami otaczającego nas popkulturowego świata. Kultura, nawet ta popularna, poszerza horyzonty!

Na początek, kto to popkulturowy podróżnik?

Każdy, kto jak ja interesuje się kulturą popularną, a więc muzyką, światem kina, związanymi z nimi miejscami, ludźmi itp. Kto może współtworzyć tę stronę? Każdy, kto nie jest jej zwykłym konsumentem, ale ma swoje zdanie i chciałby się nim podzielić, a może nie ma do tego miejsca, wiedzy lub motywacji żeby zaistnieć w Internecie. Każdy, kto napisał coś co się kurzy, a co mogłoby kogoś zainteresować i wszyscy którzy odczuwają czasem potrzebę tworzenia. Domowi artyści i recenzenci. Podróżnikiem jest nie tylko ktoś kto zwiedza nowe miejsca, ale każdy kto wędruje po świecie muzyki czy filmu. Świecie który do zaoferowania ma nie mniej niż ten realny.

Jakie teksty, o czym pisać?

Recenzja ulubionego albumu muzycznego, wpływ filmu na światową popkulturę, opis wycieczki po Nowym Yorku śladami planów filmowych albo relacja z wizyty w muzeum ABBY. Jak świat szeroki tyle możliwości i pomysłów. Ogólnie stawiam na oryginalność i własne podejście. Nie narzucam nikomu stylu pisania, bo wystarczy spojrzeć na moje teksty. Każdy z nich funkcjonuje osobno, a ta storna to tylko ich zgrabna zbieranina, którą za pomocą Google i innych wyszukiwarek znajduje coraz więcej osób.

Prawa autorskie każdemu zostawiam, jedyne poprawki to korekty w kontekście przejrzystości czytania, jak i widoczności tekstów pod sieciowe SEO. Sam, jeśli miałbym spisać swoje muzyczne recenzje, to samych ulubionych albumów muzycznych zaczynając od a-ha, a kończąc na ZZ Top mam lekko ponad sto. Dlatego miło by było, gdyby z prywatnego projektu i popkulturowego podróżnika zmienić kiedyś podtytuł na podróżnicy.

Sama stronka jak widzisz przejrzysta. Treść gra tu główną rolę, a nie wszędobylskie i rozpraszające reklamy. Bez sekcji komentarzy niczym telegazeta w TV 🙂

Więc jak wayfarer? Chcesz spróbować? a może masz na dysku już gotowe niepublikowane recenzje, referaty albo pomysły na dobre popkulturowe teksty? Daj znać tutaj.

Pozdrawiam, Michał