O Mnie

Hej Ferajna!

Dynamiczne życie i dużo nauki, dlatego czasem dobrze jest mieć odskocznię i zająć się pierdołami 🙂

Teraz dłuższa wersja dla wszystkich z trzema wolnymi minutami. Odkąd mam dostęp do internetu, a było to mniej więcej wtedy gdy założono YouTube dużo czasu spędziłem na zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu zainteresowań. Gdy z popkulturową rzeczywistością byłem na bieżąco, sięgałem w dalsze dekady wstecz, zarówno muzyczne jak i filmowe. Udzielałem się na różnych forach, pisałem drobne recenzje wyrabiając własny gust i zdanie. Przy okazji poznawałem podobnych sobie ludzi, potem często znajomych. Ta strona to kontynuacja tego wszystkiego z tą różnicą, że fora i grupy których część już nie funkcjonuje, a zawartość znikła, postanowiłem zamienić na własnego bloga. Czas popisać pod własnym nazwiskiem i zbierać wszystko w jednym miejscu.

O stronie ogólnie

Moje popkulturowo – lifestylowe miejsce w sieci. O tym co lubię i o tym co uważam za interesujące. Nadmienię że trochę ze mnie 80’s boy ponieważ zwłaszcza w muzyce to moja ulubiona dekada. Więc jeśli chodzi o tematy, to będzie tu trochę staroci i rzeczy w stylu NewRetroWave, raczej do wąskiego grona odbiorców.

Z samym pisaniem nie mam problemów, ale zebranie myśli, informacji czy wspomnień, oraz ułożenie tego wszystkiego w głowie, by było prywatnie o czymś publicznym wymaga trochę czasu, a za dużo smaków ma życie by tylko na jednym – blogu, się skupiać. Z tego samego powodu nie bawię się tu w żadne spisy, kalendarze i archiwa wpisów jak większość blogerów. Prosta czytelna strona, krótkie menu oraz tagi, to wszystko co poza moimi słowami będzie nadawało tutaj jakikolwiek szyk. Zwykłe miejsce od czytania gdzie większość czytelników i tak trafi z wyszukiwarek. Co ważne zdecydowanie jakość nie ilość, więc jeśli raz na miesiąc pojawi się coś nowego, to będzie dużo.

Adrenalina

Parki rozrywki, jazdę bokiem i inne rozrywki zawsze lubiłem. Nigdy jednak nie myślałem by wyjść z nimi poza zwykłe rozmowy wśród znajomych i napisać coś więcej publicznie. Do teraz. Dlatego dodałem zakładkę ADRENALINA (w planach miała być osobna strona). Będę w niej pisać o rozrywkach, które w większym lub mniejszym stopniu związane są z wysokością. O miejscach i atrakcjach, które łączy ze sobą jakiś tam element strachu przed spadnięciem. Bądź po prostu działają na wyobraźnię i moim zdaniem są świetnymi pomysłami albo konstrukcjami. Przy okazji, może trochę rozreklamuję blog wśród innych odbiorców.

Także ze wsparciem znajomych na zasadzie „działaj Michał!” zaczynam i w zależności od czasu i funduszy, powinny pojawiać się tutaj adrenalinowe wpisy/relacje o ciekawych miejscach i moich przygodach z nimi. Wszystko na luzie i bez spiny. Zdaję sobie sprawę że pierwsi czytelnicy to znajomi, ale z czasem kto wie? Może trafią tu jacyś fani kaskaderskich popisów Toma Cruise’a, którzy będą szukali pomysłów na weekend albo randkę.

Co do samego strachu, to tak, boję się, ale jest on tak samo naturalny jak stres, zdenerwowanie czy… miłość. Zarówno strach jak i wszystkie inne emocje myślę powinniśmy znać by być życiowym i emocjonalnie doświadczonym człowiekiem. To nas buduje i jesteśmy tym co przeżyjemy, a życie zaczyna się tam gdzie kończy strefa komfortu. Dlatego nim pozjadają nas nowotwory i dogoni śmierć, miejmy coś z niego. Inaczej naprawdę będzie czego żałować gdy nie skorzystamy z okazji jakie nam daje. W każdym aspekcie 😉

PS nazwa – newwayfarer, to po prostu model moich ulubionych oprawek okularów Ray-Ban. Poza tym wayfarer z angielskiego znaczy wędrowiec, a to też trochę o mnie.

Ficadvice – Specjalista od Reklamy

Fic, tak mam na nazwisko i jest tak krótkie że szkoda nie byłoby go wykorzystać w nazwie. „Ad” to z angielskiego reklama, ogłoszenie. „Vice” wziąłem z ulubionego serialu Miami Vice i gry GTA:Vice City, podobnie jak i ten pastelowy kolor. Razem tworzą słowo advice, czyli porada, wskazówka i tym się zawodowo zajmuję.

Tworzę strategie marketingowe dla przedsiębiorców jak również reklamy, hasła oraz teksty na zlecenie o wszelakiej tematyce. Merytoryczne pod SEO jak i krótkie, proste. Taki popkulturowy Content Manager 🙂 Stronę uznajmy za moje dodatkowe portfolio jeśli chodzi o słowo pisane. Więc jeśli przy okazji czytania spodoba Ci sie mój styl, zapraszam kiedyś do kontaktu i współpracy. Dogadamy się.

Pozdrawiam, Michał Fic,

logo firmy ficadvice